
Landgoed Bosch en Vaart bruiste op tweede pinksterdag! Mede dankzij het zonnige weer was het een gezellige drukte tijdens de Dag van het Kasteel. Vroege vogels konden al vanaf 10:00 uur hun slag slaan op de rommel- en boekenmarkt in de kas, waar snuisterijen en leesvoer gretig aftrek vonden. De opbrengst? Die gaat rechtstreeks naar het Natuurfonds Drenthe, het fonds van Stichting Het Drentse Landschap dat is opgericht voor grondaankoop. Meer informatie over dit fonds is te vinden op www.natuurfondsdrenthe.nl.
Gedurende de dag werden er zes rondleidingen over het landgoed verzorgd. De belangstelling hiervoor was groot, met name bij de eerste twee rondleidingen waar meer dan 30 personen per groep deelnamen.
Een groep vrijwilligers van het landgoed zorgde op het terras van de orangerie voor koffie en thee. En alsof dat nog niet genoeg was, zorgde de 17-jarige Ivan uit Rolde voor een muzikale noot. De jonge pianist vermaakte het publiek met eigen composities op een elektrische piano in de kas. Een verrassende en sfeervolle toevoeging aan de rommelmarkt, die menig bezoeker even deed stilstaan.
Kortom, een geslaagde dag vol plezier, cultuur en natuur! Heb je de open dag gemist? Geen probleem. Tijdens Open Monumentendag in het tweede weekend van september opent Landgoed Bosch en Vaart opnieuw haar poorten. Noteer het alvast in je agenda!